Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach zostało beneficjentem programu Erasmus plus w ramach akcji KA1 edycji 2014-2020. Szkoła będzie realizowała projekt zatytułowany „Zintegrowane nauczanie językowo – przedmiotowe szansą dla nowoczesnej edukacji.”
Projekt obejmuje szkolenia dla kadry pedagogicznej i administracyjnej w obszarach: współpracy międzynarodowej, nauczania i doskonalenia języków obcych, innowacyjnych programów nauczania oraz nauczania w klasach dwujęzycznych.
W ramach projektu 25 nauczycieli i kadra administracyjna Gimnazjum nr 1 rozpoczęła kurs języka angielskiego, przygotowujący do szkoleń zagranicznych oraz ułatwiający nawiązanie współpracy międzynarodowej do projektów programu Erasmus plus.
10 nauczycieli weźmie udział w szkoleniach zagranicznych, m.in. w Londynie i Porto (Portugalia). Na stronie internetowej szkoły można na bieżąco śledzić postepy i rezultaty.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


