fot.mat.org

Barbara Wicher, autorka ponad dwudziestu pełnych humoru i ciepła książek, w tym znanego dzieciom z telewizji „Detektywa Łodygi”, spotkała się z uczniami mysłowickich Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 9. Autorka zabrała dzieci w cztery podróże z bohaterami swoich książek.

Do spotkania doszło 30 października w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach. Podczas wizyty pisarki mali czytelnicy zapoznali się z jej twórczością. Napisała ona między innymi „Przygody roztargnionej czarownicy”, „Figę na wakacjach”, trylogię fantastyczno- przygodową o Tybaldzie, „Przygody Tofika”, a z języka francuskiego przetłumaczyła cykl powieści historycznych o Elżbiecie, Księżniczce z Wersalu.

Autorka zabrała dzieci w cztery podróże z bohaterami swoich książek. Podróż historyczna z Księżniczką Elżbietą była okazją do teatralnej inscenizacji fragmentu z książki. Dzieci świetnie bawiły się w teatr – i aktorzy, i widzowie. W trakcie podróży przyrodniczej z Detektywem Łodygą uczniowie rozwiązywali zagadki i kalambury o przyrodzie. Trzecia podróż – geograficzna – to kolejna próba umiejętności aktorskich dzieci. Był filmowy klaps i została odegrana pierwsza scenka z najnowszej książki naszego gościa „Wyprawa na Karaiby”. Ostatnia z podróży – magiczna – nawiązywała do zabawnych „Przygód roztargnionej czarownicy”. Podczas tej podróży dzieci posługiwały się magicznymi różdżkami i zaklęciami, a Barbara Wicher odpowiadała na pytania małych czytelników, dotyczące jej książek i ich bohaterów.

Na zakończenie spotkania autorskiego dzieci mogły kupić książki pisarki i otrzymać dedykację. Każdy uczestnik spotkania został obdarowany pamiątkową zakładką do książki. Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę.