Laboratorium Praktyk Teatralnych „Creatorium” zaprosiło mysłowiczan na pełen nieoczywistego humoru spektakl. W kameralnej przestrzeni “Znicza” zaprezentowali przedstawienie zatytułowane “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”.

Spotkanie z aktorami, którzy zaprezentowali pełną czarnego humoru historię odbyło się w minioną niedzielę, 25 listopada w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Brzezince. Podczas tego darmowego spotkania z żywą sztuką wystąpili aktorzy Laboratorium Praktyk Teatralnych „Creatorium”. Na scenie odegrała się czarna komedia przedstawiająca wędrówkę dwojga ludzi. Spektakl wypełniał niejednoznaczny smutek, brutalna, nierealna rzeczywistość i jednocześnie zastrzyk prawdy o każdym z nas.

Laboratorium Praktyk Teatralnych „Creatorium” to grupa działająca w MDK Koszutka, w szeregach której uczestnicy poznają współczesne formy rozmowy z widzem, nowoczesne, wymowne i sugestywne inscenizacje teatralne wykonywane w autorskich aranżacjach. Prowadzona przez instruktorów kierujących się innowacyjnością w animacji i motywacji grupy do działań twórczych. Zespół jest już wielokrotnym laureatem dużych przeglądów teatralnych.