fot.mat.org

Zabrzmią największe przeboje króla walca Johanna Straussa, usłyszymy popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek, zobaczymy popisy par baletowych. Wystąpią znakomici wykonawcy, tworząc wieczór pełen szyku i artystycznego kunsztu. Wyjątkowych muzycznych doznań dostarczy Wielka Gala Wiedeńska, która odbędzie się 1 stycznia 2019 roku w Mysłowicach.

Zapowiada się muzyczna uczta na Nowy Rok. Przed publicznością zaprezentuje się Orchestra New Opera Kiev, soliści scen operowych i operetkowych Kijowa i Odessy oraz Polskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Niespodzianką wieczoru będzie występ znakomitego ukraińskiego kontratenora Oleksandra Losa, który wykona znane arie i pieśni.

W świat wiedeńskich koncertów przeniosą największe przeboje króla walca Johanna Straussa. Będą znakomite arie i duety z operetek “Zemsta Nietoperza”, “Księżniczka Czardasza”, “Baron Cygański”, “Kraina Uśmiechu” i “Wesoła Wdówka”. Popłynie walc “Nad pięknym modrym Dunajem” oraz duet wszech czasów “Usta milczą dusza śpiewa”. Zobaczymy także popisy par baletowych w nowatorskiej choreografii.

W wieczorze uczestniczyć będą wybitni artyści. Wśród nich anonsowany jest Serhii Golubnychyi (dyrygent), Irina Kasyanchyk (sopran), Katharina Zimbaliuk (mezzosopran), Oleksandr Los (kontratenor), Serhii Hurets (tenor), Oskar Jasiński (tenor i prowadzenie) oraz Mikhailo Gumennyi (baryton).

Gala odbędzie się 1 stycznia 2019 roku w hali MOSiR-u na Bończyku. Początek o godz. 18.00. Bilety kosztują 80, 90 i 100 zł i są do nabycia w hali na Bończyku, kasie MOK przy ul. Grunwaldzkiej oraz na www.kupbilecik.pl i www.bilety24.pl.