fot. itvm.pl

W oryginalnym składzie i swoim debiutanckim repertuarze zespół Muchy wystąpił przed mysłowicką publicznością. Jako support zagrały muzykalne dziewczyny z zespołu Drekoty.

Ponownie, po latach zabrzmiał jeden z najważniejszych polskich albumów rockowych ubiegłej dekady. Utwory pochodzące z płyty Much zatytułowanej “Terroromans” popłynęły ze sceny Mysłowickiego Ośrodka Kultury w minioną sobotę, 15 grudnia. Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski i Szymon Waliszewski poderwali publiczność z miejsc. Fani ich rockowo-alternatywnych brzmień już niemal od pierwszych utworów bawili się wspólnie pod sceną.

Jeszcze zanim Muchy na dobre zawładnęły sceną, widownię rozbujały Drekoty – trzy młode dziewczyny tworzące alternatywne majstersztyki. Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech pojawiły się na polskiej scenie muzycznej w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką “Trafostacja”. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011.