Filia biblioteczna przy ulicy Oświęcimskiej w okresie przedświątecznym zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników ciekawe spotkanie autorskie. Pod hasłem przewodnim „Dzieci lubią misie…” odbyła się impreza przybliżająca zaproszonym uczniom z ZSZP nr 1 w Mysłowicach twórczą pracę pisarki.

Gościem honorowym spotkania była Gabriela Kotas – poetka, autorka tomików wierszy dla dorosłych: „Pogodna dojrzałość” i „Uśmiech codzienności” oraz wierszy dla dzieci zawartych w dwóch książkach: „Gabrysia – dzieciom” i „Leśna przygoda”. Autorka opowiedziała dzieciom o początkach swojej twórczości, o inspiracji, jaką stanowi dla niej codzienność, o swoim pierwszym prezencie pod choinką, który zapadł jej w pamięć na długie lata – zabawkowej pralce automatycznej, o zwierzętach ze swojego podwórka – sarence Kubie, kurce Rozalce i piesku Teodorze i wiele innych historii. Każda z opowieści została na spotkaniu barwnie zilustrowana przez poetkę stosownym wierszem.

Po prezentacji twórczości każde dziecko mogło nabyć książki poetki wraz z imienną dedykacją i autografem, oraz misie ręcznie robione przez autorkę na szydełku. Po wspólnym zdjęciu nastąpił czas na niespodzianki dla dzieci misiowe ciasteczka i konkurs na dziecięce ilustracje związane z rodzinką misiów, jakie zamieszczone zostaną w następnym tomiku wierszy Gabrieli Kotas.