fot.nadesł.

Obi to kilkumiesięczny, młodziutki psiak, który trafił do naszego schroniska w lutym 2018 roku, w bardzo przykrych okolicznościach- został przywiązany do drzewa na terenie ogródków działkowych w Mysłowicach. Na jego szczęście został zauważony przez osobę, która nie przeszła obojętnie obok tej tragedii, zapewniła maluchowi opiekę i powiadomiła odpowiednie służby.  Teraz Obi przebywa w schronisku i poszukuje kochającego opiekuna.

Obi bardzo tęskni za swoim poprzednim opiekunem, mimo tego, że ten go zostawił na pewną śmierć na mrozie, w niezamieszkałej okolicy. Ten rudzielec to wulkan energii, jest bardzo skocznym, żywiołowym psem. Bardzo źle znosi fakt zamknięcia w schroniskowym boksie, jak tylko widzi człowieka to szczeka, piszczy i próbuje zwrócić na siebie uwagę – mówią o psiaku wolontariusze

Lgnie do ludzi, szuka wsparcia a zarazem towarzystwa do zabawy. Większość napotkanych czworonogów podczas spacerów zaczepia do zabawy, nie zauważyliśmy w zachowaniu psiaka cienia agresji. Jeżeli Obi ma zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczne będzie spotkanie psiaków przed adopcją.

– Potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że to jeszcze psie dziecko, więc może mieć problem z zachowaniem czystości w mieszkaniu oraz z samotnym zostawaniem w domu. Wymaga nauki podstawowych zasad funkcjonowania w tym wielkim świecie, Obi dopiero poznaje otoczenie. Szukamy dla naszego podopiecznego opiekuna, który otoczy malucha miłością, zapewni aktywne spacery oraz towarzystwo do zabawy – mówią wolontariusze

Wolontariusze zapraszają na spacery zapoznawcze; w schronisku nie ma adopcji “z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).  Kontakt z wolontariuszem: 665 019 012.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Obi aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),

ul. Sosnowiecka 16

tel. 32 316 08 85