fot.nadesł.

Aria przebywa w schronisku od 4 grudnia 2017 roku. Pierwsze dni pobytu były dla niej bardzo trudne, była zestresowana i przestraszona, nie wiedziała- nie rozumiała co się dzieje, ale na szczęście nie trwało to długo. Po kilku dniach jej zachowanie diametralnie się zmieniło. Aria dała się poznać jako bardzo wesoła dziewczynka, która uwielbia towarzystwo człowieka.

Na wybiegu zaczepia wolontariusza do zabawy, uwielbia zabawę z piłką. Jednak największą przyjemność sprawiają jej spacery, podczas których Aria jest rozbiegana i zainteresowana dosłownie wszystkim. Jej nos wyczuje każdy zapach.

– Żartobliwie zawsze mówimy, że to Aria wyprowadza wolontariusza na spacer, a nie wolontariusz Arię- gdy wyjmuje się suczkę z boksu, ta chwyta smycz w ząbki i prowadzi wolontariusza do bramy schroniska, gdy tylko przekroczy „próg” to puszcza smyczkę i wesoło maszeruje dotrzymując kroku opiekunowi – mówią wolontariusze mysłowickiego schroniska

Jest bardzo kontaktowa, spogląda na człowieka czy nadal jest w pobliżu, co chwilkę przychodzi na „głaski”. Sunia jest bardzo bystra, w mig nauczyła się komendy „siad”.

Aria uwielbia wszelkiego rodzaju zabawki: piłki, gumowe piszczące zabawki dla psiaków, a podczas spaceru chętnie pobiega z patykiem. Aria w stosunku do napotkanych psów nie wykazuje żadnych objawów agresji, a wręcz zaczepia ich do zabawy.

Natomiast jeżeli sunia miałaby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów.

Po powrocie ze spaceru, Aria nie chce wracać do schroniskowego boksu, zapiera się łapkami i swoimi maślanymi oczami patrzy na wolontariusza- ten wzrok mówi wszystko…

– Bardzo nam zależy, aby jak najszybciej znalazła nowych opiekunów. Suczka posiada krótką sierść, ewidentnie wcześniej była kanapowcem, nie radzi sobie z aktualnymi temperaturami – piszą wolontariusze

Aria to kundelek średniej wielkości o nieprzeciętnej urodzie, ogromne uszy dodają jej uroku- nietrudno się w niej zakochać; dodatkowo ogromnym „atutem” jest cudowny charakter. Gwarantujemy, że Aria wniesie dużo radości w życie nowych opiekunów.

Każdy kto na żywo poznaje naszą przyjazną dziewczynkę, zostaje jej wielkim fanem. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

– Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza; w naszym schronisku nie ma adopcji “z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji – mówią wolontariusze  

Kontakt z wolontariuszem: 602 411 299.

Aria aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),

ul. Sosnowiecka 16

tel. 32 316 08 85