fot.mat.org

W ostatnią sobotę kwietnia czwórka zawodników UKS Judo Mysłowice wybrała się do Tuchowa, na Otwarte Mistrzostwa Małopolski Młodziczek, Młodzików i Dzieci w Judo. Wszyscy startujący mysłowiczanie po trudnych i zaciętych walkach wywalczyli medale.

Konkurencja była bardzo silna – prawie 230 zawodników, z 27 klubów Polski i Słowacji. Tym bardziej więc cieszą trofea mysłowickich judoków. Srebrne medale za II miejsce zdobyli Igor Kozik i Piotr Zdrodowski; Brązowe medale za III miejsce przywieźli z Tuchowa: Sandra Szałkiewicz i Patryk Zdrodowski.

Do kadry Polski Seniorów Ju-jitsu została natomiast powołana zawodniczka UKS JUDO Mysłowice Dominika Nowicka. Jej debiut na międzynarodowym turnieju w kategorii Senior miał miejsce na Grand Slamie – jednym z największych w świecie turniejów ju-jitsu. Ogromna odpowiedzialność, stres i bardzo wysoki, sportowy poziom nie wystraszyły zawodniczki. Dominika nie zakwalifikowała się wprawdzie do strefy medalowej, ale mimo to przeżyła wiele wspaniałych emocji podczas walk.