W trakcie kontroli drogowej zatrzymany został kolejny pijany kierowca. Wsiadł za kierownicę mając w organizmie aż 0,82 promila alkoholu. Teraz za swoją lekkomyślność odpowie przed sądem.

15 lipca po godzinie 07.00 na ulicy Świerczyny w trakcie kontroli drogowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wyczuli od zatrzymanego kierowcy alkohol. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, 64-letni mieszkaniec Siemianowic Śl., kierowca Daewoo Lanosa ma w organizmie 0,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że kierowanie jakimkolwiek pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.