We wtorek wczesnych godzin rannych w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem „Tuck-Bus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i rzeczy.
W trakcie prowadzonych działań policjanci sprawdzają przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów prawnych. Mundurowi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów odpowiadający za bezpieczeństwo na drodze, w tym między innymi układów hamulcowych, kierowniczych, oświetlenia ciężarówek i właściwego oznakowania. Sprawdzają także ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia.
Policjanci badają również stan trzeźwości kierowców oraz posiadane uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów, dokumenty przewozowe, a także przestrzeganie czasu pracy. Akcja ma zasięg wojewódzki, a jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w zakresie przewozów osób i rzeczy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


