W pierwszych dniach nowego roku szkolnego mysłowiccy policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.
Mundurowi patrolują okolice placówek oraz główne ciągi komunikacyjne, sprawdzają prędkość pojazdów i sposób parkowania. Dzięki temu chcą ograniczyć sytuacje stwarzające zagrożenie w rejonach o największym natężeniu ruchu dzieci.
Policjanci odwiedzają także szkoły, gdzie rozdają elementy odblaskowe i prowadzą rozmowy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze podkreślają, że odpowiedzialność dorosłych i właściwe nawyki uczniów mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa najmłodszych.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












