Mysłowiccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami izby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona w ubiegłym tygodniu akcja służb zakończyła się przejęciem 4 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.
Mysłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli kolejne maszyny do nielegalnych gier hazardowych. W ubiegłym tygodniu skontrolowali miejsce, w którym znajdowały się nielegalne automaty. Na miejsce przybyli funkcjonariusze izby celno-skarbowej, którzy zabezpieczyli maszyny.
Przeprowadzona w czwartek 3 września akcja służb zakończyła się przejęciem 4 automatów. Śledczy będą teraz ustalać, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna, która nakładana jest nie tylko na osobę wstawiającą automat, ale także na właściciela lokalu, w którym stoi maszyna.
Źródło: KMP Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












