Od godzin porannych na terenie całego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję skierowaną do „NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
-Akcja jest prowadzona od godziny 6.00 i będzie trwała do godziny 22.00, na terenie naszego województwa. W działaniach wykorzystany zostanie specjalistyczny sprzęt między innymi nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. –informuje asp. Dariusz Opatrzyk z KMP w Mysłowicach
W ramach akcji stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



