Dlaczego tak? Dlaczego nie? to nowy program telewizji itvm.pl. Rozmawiamy w nim o ważnych kwestiach dotyczących Mysłowic, z tymi, którzy o tym mieście decydują. W pierwszym odcinku programu na pytania Dlaczego tak? Dlaczego nie? odpowiadali Joanna Frysztacka, Dorota Konieczny-Simela, Wiesław Tomanek i Tomasz Wrona.
W pierwszym programie przewodnim tematem była edukacja. Czy wprowadzenie bonu oświatowego było dobrym rozwiązaniem? Jaki jest pomysł na zarządzanie oświatą w dobie niżu demograficznego? – Na te i inne pytania odpowiadali radni.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


