Działa już od początku lipca, ale jego oficjalne otwarcie odbyło się 6 września. Na chwilę obecną 30 niepełnosprawnych osób uczy się się w nim jak funkcjonować w życiu codziennym. Mowa o nowo otwartym Środowiskowym Domu Samopomocy, który powstał z inicjatywy wieloletniej prezes stowarzyszenia pomocy osobom niepełnosprawnym „Skarbek” Pani Olgi Szwemin. W wywiadzie z inicjatorką pytamy o cele ośrodka, zasady rekrutacji oraz najbliższe plany.
{mp4remote}/images/itvm/2013/09/gitvm-szwemin.mp4{/mp4remote}















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


