fot.MOSiR

Za nami kolejne zajęcia mosirowskiej szkółki hokejowej dla dzieci. Pod czujnym okiem trenera Adriana Parzyszka, wielokrotnego reprezentanta Polski w hokeju na lodzie oraz zawodnika drużyny Naprzód Janów, uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach oraz poznać podstawy hokeja.

Prawidłowa technika bezpiecznego wstawania z tafli i postawy podczas jazdy, podstawy podań, strzałów oraz dryblingu to tylko niektóre elementy ćwiczone prze dzieci podczas zajęć. Mimo zmęczenia zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach młodych adeptów hokeja.

Sport to zdrowie. Wzmacnia organizm, rozładowuje stres i negatywne emocje. Wysiłek fizyczny wzmaga wydzielanie adrenaliny i dodaje sił witalnych. Gra w hokeja zapewnia więc dobrą formę, wzmacnia serce i mięśnie. Wyzwala też w zawodnikach chęć rywalizacji i uczy wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonego sobie celu.

Kolejne zajęcia już jutro 14 stycznia o godzinie 16:00. Swoje pociechy możecie zapisać pod numerem telefonu: 690 216 008 oraz mailowo m.grasela@mosir.myslowice.pl