fot.MOSiR

W pierwszą sobotę marca na trasach biegowych wokół obiektów MOSiR i Lechii 06 – przy ulicy Promenada odbędą się zimowe biegi przełajowe, Mysłowicki Cross. W tym roku – doliczając te osiem pierwszych zawodów z Chorzowa – Cross odbędzie się już po raz czterdziesty siódmy! To jedna z niewielu imprez biegowych w kraju, mogąca poszczycić się swoją nieprzerwaną – ponad czterdziestoletnią historią.

W tegorocznych biegach przełajowych dziewczynki i chłopcy roczników 2006 i młodsi biegać będą na najkrótszym dystansie, czyli 1000 metrów, a w kolejnych kategoriach wiekowych te odległości do pokonania będą zwiększane. Najwięcej, bo 4000 metrów pokonywać będą juniorzy oraz seniorki, a seniorzy będą biegać aż sześć okrążeń, czyli 6000 metrów. Czołowe „szóstki” każdego biegu będą wyróżnione dyplomami i otrzymają pamiątkowe koszulki crossu, a najlepsze „trójki” okolicznościowe trofea oraz bony podarunkowe.

Dla wielu biegaczy i ich trenerów mysłowicki, zimowy cross, jak co roku jest doskonałą formą przygotowań i jednocześnie sprawdzianem przed Mistrzostwami Śląska w biegach przełajowych, które odbędą się ponownie w Mysłowicach tydzień później – 9 marca oraz przed Mistrzostwami Międzywojewódzkimi.

Zasady dokonywania zgłoszeń, dystanse, kategorie wiekowe, warunki uczestnictwa, program minutowy startów i inne istotne informacje, zawiera Regulamin 47. Crossu Mysłowickiego, zamieszczony na stronie internetowej: www.mosir.myslowice.pl w zakładce Dokumenty. Zgłoszenia indywidualne seniorek i seniorów, przyjmowane będą również przez organizatorów w dniu zawodów – przed startem, a opłaty startowe (zbiorcze od klubów, jak i uiszczane indywidualnie) – przyjmowane będą w biurze zawodów mieszczącym się w hali sportowej MOSiR przy ul. Promenada także w dniu zawodów.

Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania, 2 marca 2019 roku do czynnego udziału w Crossie.