fot.mat.nad

W ostatnią niedzielę stycznia, na sali MOSiR przy ul. Jasińskiego, odbyła się ostatnia kolejka Remagum Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet. Tym samym zakończono uroczyście sezon 2018/2019 kobiecej ligi w Mysłowicach. W minionym sezonie w rozgrywkach brało udział 7 drużyn. Panie grały 3 rundy w systemie „każdy z każdym”, a o miejscach w tabeli decydowały punkty zdobywane w poszczególnych meczach.

Jeszcze przed rozegraniem ostatniej kolejki pierwsze miejsce było już znane. Nikt nie mógł odebrać zwycięstwa Królowym Dramatu. Jednak dalsze pozycje nie były pewne… zwłaszcza jeśli chodziło o miejsce 3. Wszystko poukładało się już po pierwszym, niedzielnym meczu – zdobywając 3 punkty, Six Team wskoczyło na 3 miejsce, zrzucając z pudła Mix Team. Kolejny mecz utrwalił pozycję Volley Dąbrowa Górnicza na miejscu 2.

Mimo, że ostatni mecz w tym dniu grano o przysłowiową „pietruszkę”, dziewczyny z Six Team i Volley Świętochłowice i tak dały z siebie wszystko. Był to najciekawszy, bardzo zacięty pojedynek. Długie wymiany piłek, szybkie akcje i wiele szczęścia po obu stronach boiska to składowe tego widowiska. Ostateczny wynik meczu Six Team – Volley Świętochłowice: 2:1 (25:21;22:25;15:10).

Ceremonii dekoracji najlepszych drużyn dokonał na koniec turnieju dyrektor MOSiR – pan Karol Pawlik. A trofea, nagrody i medale poleciały do:

  1. miejsce – Królowe Dramatu
  2. miejsce – Volley Dąbrowa Górnicza
  3. miejsce – Six Team
  4. miejsce – Mix Team
  5. miejsce – Volley Świętochłowice
  6. miejsce – Hold My Beer
  7. miejsce – Golden Girls.