Radek Kwietniewski z Mysłowic już po raz drugi zdobył tytuł Mistrza Polski w armwrestlingu, czyli w siłowaniu się na rękę. Podczas zawodów w Skierniewicach swoim rywalom nie pozostawił cienia złudzeń i udowodnił, że w swojej kategorii nie ma sobie równych, a już w październiku weźmie udział w Mistrzostwach Świata!
XIV edycja Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę odbyła się w Skierniewicach w dniach 5 i 6 kwietnia. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z całej Polski. Mysłowicki mistrz na co dzień trenuje w klubie „Tytan Jaworzno” pod okiem trenera Mariusza Grochowskiego.

– Jest to już drugi złoty medal tego zawodnika. Radek Kwietniewski trenuje niespełna 2 lata, jego postępy są bardzo widoczne. Chłopak ma predyspozycje do tego sportu, dla przeciwników jest wymagającym rywalem. A jest to dopiero początek zmagań i wielkich wyzwań jakie są przed nim. W październiku tego roku weźmie udział w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu – mówi trener Mariusz Grochowski.

Światowi działacze już czynią starania, aby armwrestling stał się dyscypliną olimpijską. Kto wie – może w przyszłości mysłowiczanin będzie walczył podczas paraolimpady!

Radek Kwietniewski jest osobą, która udowadnia, że nie warto się poddawać. Będąc nastolatkiem uległ poważnemu wypadkowi, po którym lekarze mówili, że nie będzie w stanie samodzielnie wstać z łóżka. Jednak chłopak nie tylko zaczął chodzić, ale także zaczął siłować się na rękę. Niezwykłą historię Radka można zobaczyć w naszym archiwalnym materiale: Wzruszająca historia Radka Kwietniewskiego

Systematyczna praca i treningi doprowadziły go najwyższe podium Mistrzostw Polski Armwrestlingu w kategorii osób niepełnosprawnych.

Radkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!