fot.mat.nad

Na zaproszenie Węgierskiego Zawiązku Ju-Jitsu, na otwarty turniej Ju-Jitsu do Budapesztu udała się ekipa klubu UKS JUDO Mysłowice. Ośmioro zawodników walczyło dla klubu, Mysłowic i Śląska o najlepsze wyniki w tym wymagającym turnieju.

Starsi zawojowali Budapeszt

Wielu z zawodników toczyło walki z reprezentantami kraju, uczestnikami minionych miesiąc temu mistrzostw świata. Marcin Włoka na przykład musiał dwukrotnie zmierzyć się z takim zawodnikiem, obie walki zakończył zwycięstwem. Ciekawostką jest również zawładnięcie podium w kategorii U-18/60kg przez zawodników walczących na co dzień w Mysłowicach (Oskar Sikora – ROAN Fight Club Mysłowice, I miejsce, Jakub Dziedzic  – UKS JUDO Mysłowice, II miejsce i Marcin Włoka – UKS JUDO Mysłowice, III miejsce). Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

  • Złoty medal za I miejsce przywieźli z Budapesztu: Nikodem Figlus i Olaf Figlus
  • Srebrny medal za II miejsce zawisł na szyjach: Jakuba Dziedzica i Piotra Zdrodowskiego
  • Brązowy medal za III miejsce zdobyli: Igor Kozik, Jakub Smaga i Marcin Włoka

Na wysokim, siódmym miejscu zawody ukończył Patryk Zdrodowski.

Młodsi walczyli w Bytomiu

Gdy chłopcy startowali na tatami w Budapeszcie, młodsi zawodnicy klubu UKS JUDO Mysłowice toczyli boje na International Judo League. III runda tej ligi odbywała się w Bytomiu. Trener Ryszard Dziewulski wraz sześciorgiem zawodników z Mysłowic stawili się wśród 700 sportowców, z prawie 60 klubów całej Polski i Niemiec. Turniej jak zwykle był na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Sportowcy z Mysłowic znów pokazali wolę zwycięstwa. Oto wyniki:

  • Złotą medalistką w swojej kategorii była w Bytomiu Roksana Witek;
  • Srebrny medal za II miejsce wywalczyli: Filip Cygan i Halina Rydzikowska;
  • Brązowy medal za III miejsce to zdobycze: Natalii Rusin i Sandry Szałkiewicz;

V miejsce wywalczyła Iga Frosztęga.