fot.nadesł.

W Mysłowicach na sportowo uczczono stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz szóstą dekadę honorowego krwiodawstwa w naszej ojczyźnie. W niedzielę w Słupnej odbyły się biegi, w których rywalizowały zarówno dzieci, jak i dorośli.  

Zanim na linii startu ustawili się zawodnicy biegu głównego, pod Centralnym Muzeum Pożarnictwa na krótkich dystansach rywalizowały dzieci. W tej klasyfikacji wszyscy byli zwycięzcami,  każde dziecko otrzymało za udział pamiątkowy medal i torbę pełną drobnych upominków a także kubek gorącej czekolady.

Bieg główny, w którym udział wzięło ponad 200 biegaczy, odbył się na dystansie 5 kilometrów. Zawodnicy pokonali trasę przebiegającą ulicami Stadionową i Partyzantów, którymi wrócili pod muzeum zawracając na janowskim rondzie.

Biegaczy nagradzano w poszczególnych kategoriach wiekowych, od młodych po grupę seniorów 70+. W głównej kategorii, tzw. open wygrali: Barbara Szelest, Agata Hilaszek, Beata Mazgaj, Piotr Magiera, Aleksander Zięba, Wojciech Lichota. Nagrodzono osobno biegaczy krwiodawców: Beatę Mazgaj, Dorotę Redzik, Joannę Lisowską, Piotra Magierę, Grzegorza Wowro, Grzegorza Jezierskiego. Najstarszym biegaczem krwiodawcą był Andrzej Kowalski.

Imprezę zorganizował Klub Honorowego Dawcy Krwi „Basia” przy KWK Mysłowice – Wesoła i jego prezes Czesław Chrzanowski przy współpracy CMP, MOSiR , pod patronatem prezydenta Edwarda Lasoka, który wręczył najlepszym biegaczom medale, puchary i nagrody.