fot.MOSiR

Pierwszymi miejskimi zawodami majowymi dla grupy młodszej (roczników 2005 i młodszych) szkół podstawowych – przeprowadzonymi w ramach rocznej, sportowej rywalizacji mysłowickich placówek oświatowych – były zmagania szkolnych reprezentacji dziewcząt i chłopców w czwórbojach lekkoatletycznych.

Medale dla najlepszych

Na boiskach, bieżniach i skoczni na obiektach MOSiR – Lechia przy ul. Promenada, najpierw – w środę 9 maja, rywalizowało 64 dziewcząt z jedenastu, a w czwartek – 10 maja, walczyło 76 chłopców reprezentujących trzynaście mysłowickich szkół. Każda szkolna reprezentacja składała się z 5 – 6 osób, a każda lekkoatletka i każdy z występujących lekkoatletów, musiał rywalizować po kolei w czterech konkurencjach: biegach sprinterskich na dystansach 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, a czwartą konkurencją były biegi na długich dystansach (600 metrów – dziewczęta i 1000 metrów – chłopcy).

Wydarzeniem tych dwudniowych zawodów były dokonania zwycięzców indywidualnych klasyfikacji. Reprezentant SP nr 15 z Wesołej – Szymon Chebel, zgarnął w tych zawodach 5 medali i to wszystkie złote: okazał się najlepszy w każdej z czterech konkurencji i oczywiście triumfował zdecydowanie w indywidualnej klasyfikacji generalnej. Natomiast reprezentantka Szkoły Sportowej – Faustyna Cieślik, nie miała sobie równych w gronie dziewcząt. Na podium stawała aż sześciokrotnie; zwycięstwo odniosła w skoku w dal, drugie miejsca i medale srebrne zdobyła w biegu sprinterskim i rzucie piłeczką palantową, a brązowy medal otrzymała za uzyskanie trzeciego czasu w biegu na 600 metrów. Również i ona zwyciężyła w indywidualnej klasyfikacji generalnej, a trzeci złoty – a w sumie już szósty medal, odebrała za zwycięstwo całej drużyny szkolnej w klasyfikacji zespołowej.

Grupowe sukcesy zawodników

W generalnych klasyfikacjach drużynowych, puchar dla szkoły (i złote medale indywidualnie) za zwycięstwo zespołowe otrzymały reprezentantki Zespołu Szkół Sportowych im. Olimpijczyków Śląskich oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Janowa. Reprezentacje tych szkół wyprzedziły w klasyfikacjach drużynowych dziewczęta i chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 z Morgów (dawna SP nr 12), które to zespoły wywalczyły medale srebrne, a trzecie miejsca i medale brązowe odebrały reprezentantki SP nr 3 oraz chłopcy Szkoły Sportowej.

Drużynowi złoci i srebrni medaliści miejskich zawodów reprezentować będą Mysłowice w rejonowych, szkolnych zawodach w czwórbojach, które planowane są na obiektach MOSiR  22 maja. Ich stawką będzie kwalifikacja do finałów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, gdyż tylko zwycięzcy tej rywalizacji uzyskają awans do zawodów najwyższego szczebla na Śląsku.

Listę wszystkich nagrodzonych sportowców znaleźć można TUTAJ.