fot. MOSiR

W poniedziałek 20 maja na plaży w Parku Słupna odbyły się zawody w siatkówce plażowej mysłowickich szkół ponadpodstawowych. Rywalizację zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców wygrało I Liceum Ogólnokształcące.

Podobnie jak w ubiegłym roku o klasyfikacji drużynowej dziewcząt można było spokojnie spekulować jeszcze przed rozegraniem finałowych meczów. Natomiast w kategorii chłopców, jak to od kilku lat bywa, znowu do samego końca nie wiadomo było, kto zwycięży. Jakby tego było mało, dwie szkoły zdobyły tyle samo punktów, a trzecia jedynie o 1 punkt mniej. W tej sytuacji wyżej sklasyfikowana została szkoła, której para była najwyżej sklasyfikowana. Tą szkołą było I Liceum Ogólnokształcące. Dzięki parze Jarosz/Witański, która w finale pokonała kolegów z II LO, parę Gola/Domaszewski, I LO zdobyło pierwsze miejsce.

Do zawodów zgłosiły się tradycyjnie wszystkie mysłowickie szkoły ponadpodstawowe. Każda z nich miała prawo wystawić do zawodów po trzy pary dziewcząt i trzy pary chłopców. Pary rywalizowały ze sobą indywidualnie, jednocześnie zbierając punkty do klasyfikacji drużynowej, która przedstawia się następująco:

dziewczęta:

 1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
 2. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące
 3. miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

chłopcy:

 1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
 2. miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
 3. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

Najlepsze pary to:

dziewczęta:

 1. miejsce – Paulina Gansiniec, Daria Ściuk (rezerwa: Mazur Paulina) – I LO
 2. miejsce – Natalia Tylkowska, Julia Bukowska (rezerwa: Emilia Gaździk) – I LO
 3. miejsce – Wiktoria Liszka, Katarzyna Kotowicz – II LO

chłopcy:

 1. miejsce – Patryk Jarosz, Grzegorz Witański – I LO
 2. miejsce – Remigiusz Gola, Marcin Domaszewski – II LO
 3. miejsce – Dawid Kasprzyk, Paweł Brzózka – CKZiU

Dwie najlepsze pary dziewcząt i chłopców otrzymały prawo gry w zawodach rejonowych z najlepszymi siatkarzami z Katowic, które odbędą się 7 czerwca również na naszych plażach.