fot.ilustracyjne/arch.itvm

Młode, pełne ambicji i krzepy ciała będą wyskakiwać do serwów i bloków na mysłowickich boiskach. To już po raz trzeci do naszego miasta zawita organizowana od 1995 roku Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Siatkówka plażowa to dyscyplina, w jakiej zmierzą się w Mysłowicach.  

Podczas tegorocznej, XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich „Śląskie 2018” zawalczy łącznie 4411 zawodniczek i zawodników w 33 dyscyplinach sportowych. W Mysłowicach zawody OOM w siatkówce plażowej odbędą się już 19-20 lipca. W czwartek w godzinach 8:30-18:00, a piątek w godzinach 8:30 – 14:00.

-W ciągu dwóch dni wystartuje 16 zespołów męskich i 16 zespołów żeńskich w kategorii kadet (do lat 17). Zawodnicy będą grali systemem brazylijskim (do dwóch porażek) na 4 boiskach – mówi Paweł Gawęda, wicedyrektor MOSiR.

Pierwsza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się w Mysłowicach w 2000 roku. Wtedy to nasze zawodniczki zajęły finalnie 5 miejsca. Po złote medale OOM mysłowiczanki sięgnęły 10 lat później. dokonały tego wówczas Roksana Zonik i Olga Samul wraz ze swoimi  trenerem Sebastianem Michalakiem i był to dotychczas największy sukces Mysłowic na zawodach OOM. W 2015 roku rozgrywki wróciły na tutejsze boiska po raz drugi, a w tym roku czeka nas trzecia wizyta zawodników z całej Polski.