Pierwsze zwycięstwo Polaków w historii na Drużynowych Mistrzostwa Europy przypieczętowały w niedzielę Aniołki Matusińskiego.
Żeńska sztafeta 4 razy 400 metrów pewnie zwyciężyła, pokonując Brytyjki o prawie 2,5 sekundy. Na pierwszej zmianie pobiegła bydgoszczanka, Iga Baumgart-Witan, która przekazała pałeczkę Annie Kiełbasińskiej. Na prowadzenie wyprowadziła zespół Małgorzata Hołub-Kowalik, a gdy Justyna Święty-Ersetic pokonywała ostatnie okrążenie, 10 tys. widzów w Bydgoszczy oklaskiwało ją na stojąco. Polki z czasem 3:24.81 były o włos od poprawienia wynoszącego 3:24.47 rekordu Polski.
Dzień wcześniej bezkonkurencyjna Justyna Święty-Ersetic zwyciężyła też w biegu na 400 metrów, osiągając swój drugi najlepszy wynik w sezonie 51.23. Gratulujemy.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












