fot.arch.itvm

To dobra, choć spodziewana wiadomość dla wszystkich amatorów fizycznej aktywności, a w szczególności mysłowickich biegaczy! W tym roku już po raz dwudziesty szósty będą mogli spotkać się na Memoriale Jerzego Chromika. To bieg uliczny poświęcony pamięci wielkiego mysłowiczanina: lekkoatlety, sportowca – olimpijczyka, rekordzisty świata i starego kontynentu, mistrza Europy, jedenastokrotnego mistrza i 23-krotnego rekordzisty Polski w biegach średnio i długodystansowych.

XXVI Memoriał Jerzego Chromika, organizowany w tym roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędzie się 3 listopada. Odprawa techniczna na miejscu startu rozpocznie się o godzinie 10:55. Dla najlepszych, poza tytułem zwycięzcy, są medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

10 kilometrów – na Słupną i z powrotem

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Trasa rozpoczynać się będzie na parkingu przy hali MOSiR w Bończyku, następnie poprowadzi przez ulice: Rudnickiego, Jastruna, Wielka Skotnica, 1000lecia PP, Jodłową, Janowską, Partyzantów, Stadionową. Biegacze zawrócą przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa na Słupnej i pobiegną z powrotem tymi samymi ulicami do hali MOSiR. Proponowana trasa może ulec jeszcze zmianie. Przy okazji zorganizowane zostaną także biegi młodzieżowe. W zależności od wieku młodzież przebiegnie 400 lub 800 metrów.

W biegu głównym mogą wziąć udział mieszkańcy od 16 roku życia wzwyż. Niepełnoletni muszą dostarczyć organizatorom odpowiednią zgodę rodziców do pobrania TUTAJ. Do startu konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości.

Im szybciej, tym taniej

Zgłoszenia można nadsyłać do 12 października poprzez stronę internetową www.timing4u.pl lub w dniu startu w biurze zawodów od 9:00 do 10:45. W obu przypadkach obowiązuje łączny limit 400 zgłoszonych biegaczy. W zależności od terminu zgłoszenia opłata startowa waha się od 40 do 60 zł, natomiast start w biegu młodzieżowym kosztuje 10 zł. Regulamin imprezy można znaleźć TUTAJ.