Wybitni biegacze, młociarze, tyczkarze, kulomioci i dyskobol zadbają o niezwykłą atmosferę spotkania. /fot. facebook.com

Już w środę 22 sierpnia odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. Kolejne gwiazdy deklarują swoją obecność, a wśród nich “Aniołki Matusińskiego”. Memoriał odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Impreza rozpoczyna się o godzinie 16:00, wstęp jest bezpłatny.

Złotka znów na bieżni

Mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic zmierzy się w biegu na 400 metrów z Caster Semeny’ą. Po fenomenalnych zawodach w Berlinie “Aniołki Matusińskiego”: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz zatańczą na polskiej bieżni.

Gwiazdy w Chorzowie

Na Stadionie Śląskim pojawią się najlepsi lekkoatleci. Rekordzista świata w skoku o tyczce Renaud Lavillenie zmierzy się z Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim. Pierre-Ambroise Bosse spróbuje zrewanżować się „profesorowi” Adamowi Kszczotowi za porażkę kilka dni temu w stolicy Niemiec podczas mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów. Rywalizację tych dwóch panów może pokrzyżować Marcin Lewandowski, który w Berlinie zdobył srebro na 1500 metrów. Formę mistrza Europy Michała Haratyka i wicemistrza Konrada Bukowieckiego sprawdzi mistrz świata Tom Walsh, z kolei wśród kobiet rywalizować będą m.in. mistrzyni Europy Paulina Guba oraz czwarta w Berlinie Klaudia Kardasz.

Medaliści pojawią się na Stadionie Śląskim /fot. facebook.com

Wicemistrz Europy w rzucie młotem Paweł Fajdek spróbuje zrewanżować się złotemu medaliście z Berlina Wojciechowi Nowickiemu a ich rywalem będzie trzeci na Starym Kontynencie Węgier Bence Halasz. Znakomity dyskobol Piotr Małachowski postara się udowodnić mistrzowi Europy Andriusowi Gudžiusowi i Robertowi Hartingowi, że nieudane mistrzostwa Europy to był wypadek przy pracy. Dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata w trójskoku Christian Taylor podczas Memoriału wystartuje… w biegu na 400 metrów, gdzie jego rywalem będzie m.in. czwarty w Berlinie Karol Zalewski. Na 1500 metrów pobiegnie wicemistrzyni Europy Sofia Ennaoui, natomiast na 100 metrów przez płotki szósta zawodniczka Starego Kontynentu Karolina Kołeczek będzie rywalizować ze złotą medalistką – Białorusinką Elvirą Herman.

Mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic z trenerem Aleksandrem Matusińskim. /fot. A. Matusiński

Uhonorowanie 100-lecia niepodległości

Jubileuszowi poświęcone będą świetnie obsadzone biegi kobiet i mężczyzn na dystansie… 100 metrów. W rywalizacji kobiet dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce zmierzy się m.in. z najlepszą polską sprinterką Ewą Swobodą. W biegu mężczyzn najszybszy w tym roku na świecie Ronnie Baker stoczy pojedynek z legendarnym Jamajczykiem Asafą Powellem.