fot.www.datasport.pl/results2644/

W pierwszą sobotę września w Jaworznie odbył się 23. Międzynarodowy Bieg Uliczny, w którym wystartowała dwójka lekkoatletów – juniorów UKS Chromik Mysłowice – Julia Morawska i Paweł Szreniawa. Oboje spisali się w tych zawodach znakomicie!

Osiemnastolatka (uczennica III klasy maturalnej II LO), podopieczna trenera Roberta Proksy, wybrała krótszy, bo 9-cio kilometrowy dystans, w którym rywalizowało łącznie 135 biegaczy. Julia cały czas biegła w czołówce, a metę – z czasem 41 min. 51 sek., osiągnęła jako trzecia z grona 60 kobiet i podczas dekoracji najlepszych stanęła na trzecim stopniu podium, gdzie odebrała gratulacje, dyplom, puchar i regulaminowe nagrody. Po podsumowaniu wyników wszystkich przedstawicielek płci pięknej okazało się, że Julia Morawska była zdecydowanie najlepsza także w swojej kategorii wiekowej – K 1 (16-19 lat).

Natomiast tegoroczny maturzysta i absolwent I LO – Paweł Szreniawa, który od początku kariery był także podopiecznym Roberta Proksy, a od półtora roku swoją formę szlifuje pod okiem trenera Wiesława Paszty, wybrał biegł główny, w którym uczestniczyło aż 438 kobiet i mężczyzn. Również w tym biegu na 15 kilometrów, już po starcie ukształtowała się kilkunastoosobowa czołówka, w której ton nadawali i czoło biegu tworzyli obcokrajowcy, lecz w tej grupie cały dystans biegł także Paweł Szreniawa. Ostatecznie mysłowiczanin osiągnął metę w bardzo dobrym czasie – 53 minut i 6 sekund, co dało mu generalnie wysokie – ósme miejsce, lecz – co istotne, był najlepszym biegaczem – Polakiem ! (przed nim było dwóch Kenijczyków, czterech Ukraińców i Marokańczyk). Oczywiście Paweł bezapelacyjnie zajął 1. miejsce wśród najmłodszej grupy biegaczy – M 1 (16 – 19 lat).

Dwójce najlepszym aktualnie, mysłowickim lekkoatletom – juniorom, życzymy utrzymania tak dobrej formy w kończącym się letnim sezonie i zwycięstw w czekających ich kolejnych biegach.