fot.arch.itvm

Startują sobotnie, Młodzieżowe Biegi Przełajowe. Obecny cykl będzie już siedemnastą edycją, na którą, tak jak i w poprzednim roku, składać się będzie siedem oddzielnych biegów. Cztery z nich odbędą się w soboty: 6, 13, 20 i 27 października. Terminy pozostałych trzech biegów, które przewidziane są w marcu i kwietniu 2019 r., podane zostaną podczas czwartego – ostatniego biegu jesiennego.

W bieżącej, XVII Edycji MBP, zawody prowadzone będą w pięciu kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy utworzona została kategoria dla przedszkolaków. Biegi odbywać się będą na następujących dystansach:

  1. kat. – roczniki 2012 i młodsi – dystans 200 metrów
  2. kat. – roczniki 2010 – 2011 – dystans 300 metrów
  3. kat. – roczniki 2008 -2009 – dystans 400 metrów
  4. kat. – roczniki 2006 -2007 – dystans 800 metrów
  5. kat. – roczniki 2003, 3004 i 2005 – dziewczęta – 800 metrów, chłopcy – 1000 metrów.

Wpisowe od jednego uczestnika w każdym biegu wynosić będzie 4 zł.

Medale, puchary i nagrody dla najlepszych 10-tek

W kwietniu 2019 r., z udziałem władz miasta i zaproszonych gości, odbędzie się uroczyste podsumowanie zakończonej XVII Edycji MBP, podczas której w pierwszej kolejności, za wytrwałość i systematyczność, nagradzani są uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich siedmiu zawodach biegowych (w edycji ubiegłego roku szkolnego, takich osób było aż 108). Następnie dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe odbiorą najlepsze „dziesiątki” w końcowych klasyfikacjach indywidualnych.

Szczegółowe informacje, takie jak: miejsca i godziny zapisów, program minutowy startów, punktacje – w zależności od zajętego miejsca, zasady klasyfikacji indywidualnych, jak i drużynowych, itp., zawiera Regulamin XVII Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych, zamieszczony na stronie internetowej MOSiR w zakładce: Dokumenty. Również w tym samym miejscu zamieszczone są druki zgody rodziców, które można wydrukować i po wypełnieniu należy obowiązkowo przedłożyć w biurze zawodów przed każdym biegiem.

Do pierwszego biegu nowego cyklu pozostało jeszcze cztery tygodnie. Mali sportowcy spotkają się 6 października na trasach biegowych pierwszych zawodów XVII Edycji MBP.