Ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski przybyło w miniony weekend do Bochni na Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w judo. Na zawodach tej rangi nie ma przypadkowych judoków, dlatego każdy z uczestników marzył o zwycięskich walkach i jak najlepszych wynikach.
W pierwszym dniu mistrzostw na trzech matach (tatami) walczyli chłopcy. Wśród nich – zawodnik klubu UKS Judo Mysłowice, Bartłomiej Witkowski, któremu nie udało się niestety zakwalifikować do walk o medale. W niedzielę natomiast walczyła jedyna młodziczka – Alicja Gowarzewska. Po zwycięskich walkach z zawodniczkami z: Poznania, Dębowca oraz Nowej Soli, Ala zakwalifikowała się do półfinału, w którym pokonała inną zawodniczkę z Nowej Soli. W finale stoczyła walkę z judoczką najlepszego klubu mistrzostw – UKS JUDO Wolbrom. Solidne przygotowanie przez trenera zaowocowało zwycięstwem „Złotej Alicji” w tej walce.
Gratulujemy Alicji Gowarzewskiej, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski oraz dumnemu trenerowi -Ryszardowi Dziewulskiemu, który w 2015 roku, na zawodach rangi mistrzostwa Polski zdobył łącznie cztery medale (2 medale Juniorów, 1 – Juniorów Młodszych oraz 1 – Młodzików).















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



