Już po raz szósty z okazji Święta Niepodległości przez trzy miasta: Mysłowice, Sosnowiec oraz Jaworzno przejechał Rajd Niepodległości. Mieszkańcy Mysłowic wyjątkowe widowisko mogli oglądać na parkingu Parku Słupna – odbyła się tam próba sprawności kierowców biorących udział w tej zabawie.
Miłośnicy szybkiej jazdy nie mogli być zawiedzeni – pisk opon i ryk samochodowych silników ściągnął do Parku Słupna licznych mieszkańców.
Baza zawodów zlokalizowana była w tym roku w Sosnowcu i tam też zaplanowano start i metę rajdu (co roku ma to miejsce w innym mieście). Puchary oraz nagrody zwycięzcom wręczyli prezydent Sosnowca Kazimierz Górski oraz prezydent Mysłowic Edward Lasok.
Co ważne – rajd to nie wyścig ulicami miast. Istotą tej zabawy jest sprawdzenie umiejętności nawigacyjnych ekipy. Szybsza i bardziej efektowna jazda ma miejsce na tzw. próbach. To właśnie tam zawodnicy muszą w jak najszybszym czasie pokonać wyznaczoną trasę.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


