Komisja konkursowa wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 im. Jerzego Chromika. Jeżeli do urzędu nie wpłynie odwołanie, od 20 stycznia placówką pokieruje Barbara Żorawik, która w postępowaniu konkursowym uzyskała najwyższą liczbę głosów.
O wyborze kandydata na dyrektora szkoły zadecydowało tajne głosowanie członków komisji konkursowej, w skład której weszli przedstawiciele urzędu, rady rodziców, rady pedagogicznej, kuratorium oświaty i związków zawodowych.
– Na konkurs wpłynęło dziesięć kandydatur, z czego jedna ze względów formalnych nie została dopuszczona do drugiego etapu. Jeżeli do urzędu nie wpłynie żadne odwołanie od decyzji komisji konkursowej, Barbara żorawik obejmie stanowisko 20 stycznia. – informuje Kamila Szal, rzecznik prasowy urzędu miasta.
Decyzja o powołaniu kandydatki na stanowisko dyrektora czeka na podpis prezydenta Edwarda Lasoka.
Do tej pory Barbara Żorawik była nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 16. Na stanowisku dyrektorskim zastąpi Marię Kalitę, która 16 listopada 2013 roku złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


