fot.Uratujmy Lenkę

Czasu jest niewiele, a stawka jest najwyższa z możliwych — jest nią życie siedmioletniej dziewczynki, Leny Surmy. Zmagająca się z nowotworem mózgu mysłowiczanka jak najszybciej musi zebrać ponad 600 tysięcy złotych, by kontynuować leczenie. Jej historia poruszyła serca wielu ludzi, którzy postanowili działać, by zebrać potrzebne pieniądze. Jak można pomóc? Przeczytajcie!

Najłatwiej i najszybciej możemy pomóc, wpłacając pieniądze przez znany portal publicznych zbiórek, siepomaga.pl. Znajdziemy tam ogłoszenie “Wyścig po życie – uwolnij Lenkę z piekła nowotworu!“. Zaglądając tam poznamy historię leczenia Leny. To właśnie poprzez ten portal możemy też szybko i bezpiecznie dokonać darowizny.

Dziewczynkę można wspomóc zaglądając także na Lenkowy Kramik. Na tej facebookowej grupie znajdziemy liczne przedmioty, których sprzedaż zasili konto Lenusi. Znajdziemy tam najróżniejsze aukcje: z biżuterią, tortami i słodkościami, vouchery na usługi, zabawki dla dzieci, dekoracje do domu i wiele, wiele innych.

Pomocną dłoń dziewczynce wyciągnęło Przedszkole nr 5 w Mysłowicach. 19 stycznia odbędzie się tam 11 edycja Koncertu Zimowego z licytacjami, a część dochodów zasili konto Leny. Zanim wybierzecie się tam na koncert, sprawdźcie, czy możecie przekazać przedszkolu coś ciekawego na licytacje – właśnie trwa zbiórka, przeczytajcie: Przedszkole pomoże Lence. Trwa zbiórka fantów na licytację.

Bawić się przy muzyce będzie można także podczas kolejnego koncertu charytatywnego dla Leny, jaki odbędzie się w Mysłowickim Ośrodku Kultury, a który zorganizuje Szkoła Podstawowa nr 4. W środę 24 stycznia przy ulicy Grunwaldzkiej zagra jazzowy duet Ida Sete & Andrii Sacheva Duo.

Do wstępu na koncert upoważniać będzie zakupiona w dniu koncerty cegiełka w cenie od 10 zł — oczywiście zachęcamy do kupowania cegiełek za większe kwoty.

 

Muzycznie i charytatywnie będzie także podczas Karnawałowego Balu Charytatywnego #MYSŁOWICEtańczą i pomagają, jaki przygotowuje fundacja Pozwól Żyć. Podczas tego wydarzenia pieniądze będą zbierane na rzecz trójki chorych dziewczynek, w tym Leny. Bal odbędzie się 10 lutego o godz. 19:00 w Domu Ludowym w Mysłowicach. Cegiełka — wejściówka kosztuje od 30 zł.

Do wzrostu stanu konta na leczenie Lenki zachęcamy smakoszy słodkich babeczek. Ich kiermasze odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Górniczej, Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Brzęczkowicach oraz w II Liceum Ogólnokształcącym. W SP 7 kiermasz odbędzie się w czwartek i piątek 11 i 12 stycznia popołudniu. W II LO kiermasz odbędzie się w piątek 12 stycznia w godzinach 8.15-12.00 lub do wyczerpania babeczek.

W pomoc Lenie zaangażował się także tata Iana, który kilka miesięcy temu pieszo pokonał 515 kilometrów nad polskie morze, by zwrócić uwagę na autyzm swojego synka. W sobotę ponownie włoży wygodne buty, by wyruszyć w podróż mającą zwrócić uwagę na walkę Leny. Pan Piotr planuje, by w ciągu jednego dnia dojść z Mysłowic do Krakowa.


Nadal można też zakupić zimową piosenkę Jacka Kuderskiego z Myslovitz; “Kup piosenkę i wspomóż Lenę. „Biały puch” Jacka i Tamary Kuderskich” . Muzyk wraz z córką Tamarą nagrali “Biały puch” – dochód ze sprzedaży tej piosenki jest przeznaczony dla Leny. Piosenkę można zakupić wchodząc na stronę www.nuplays.pl.

Macie ochotę coś dla siebie zrobić, a jednocześnie zrobić coś dobrego? Już w środę 17 stycznia będzie taka możliwość. W Gabinecie Kosmetycznym Uroda w Mysłowicach przy ul. Mickiewicza 81 odbędzie się maraton kosmetyczny, z którego cały dochód będzie przeznaczony dla Leny. Z usług gabinetu będzie można korzystać od godziny 06:00 – 23:00. Dowiedz się więcej: Maraton w gabinecie URODA – sie pomaga!