W ostatnią sobotę stycznia w Mysłowicach odbędą się obchody Tragedii Górnośląskiej, zapraszają na nie Ślonsko Ferajna oraz Ruch Autonomii Śląska. Uroczystości rozpoczną się o godz. 8:30 na leśnym cmentarzu w Mysłowicach-Wesołej.
0 9:30 uroczystości przeniosą się pod pomnik ofiar obozu pracy na mysłowickiej Promenadzie.
– Jak co roku do udziału w uroczystościach zaprosiliśmy władze miasta oraz przedstawicieli organizacji działających na terenie naszego miasta i regionu – informuje Mirella Dąbek ze Ślonskiej Ferajny.
Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Obowiązkiem wszystkich nas jest przypominać o tych tragicznych wydarzeniach, które powinny być przestrogą na przyszłość. Wydarzenie będzie okazją ku temu, by pochylić się w zadumie i w refleksji nad grobami ofiar zniewolenia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













