W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczysta gala, podczas której już po raz 26 Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przyznała Laury Umiejętności i Kompetencji. Wśród odznaczonych mieszkańców śląska znalazł się mysłowiczanin Artur Rojek. Łącznie uhonorowanych zostało 88 osób i instytucji.

Laury już od ponad ćwierćwiecza wręczane są wybitnym osobistościom ze świata nauki, biznesu, polityki i kultury. Wyróżnieni otrzymać mogli diamentowy, kryształowy, platynowy lub złoty laur.

Spotykamy się raz w roku z ludźmi, których niezwykłość polega na tym, że osiągają sukcesy, nie tolerują porażek, z porażkami sobie radzą i tymi sukcesami potrafią się dzielić z potrzebującymi. Na tej sali spotykają się ludzie spełnieni, którzy nie zamierzali rościć sobie pretensji o to, że coś im się należy, tylko często od młodego wieku brali sprawy w swoje ręce i, najczęściej z bożą pomocą i zaciśniętymi ustami, parli do przodu – mówił Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Przewodniczący Laurowej Kapituły

Mysłowiczanin Artur Rojek, który od wielu lat uznawany jest za wybitnego muzyka, został odznaczony Złotym Laurem. Wraz z nim za osiągnięcia w sferze kultury, wyróżnienie otrzymał reżyser Jan Matuszyński. Wśród złotych laureatów znaleźli się także Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Wydawnictwo Górnicze, Muzeum Historii Katowic oraz Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

Najważniejszym, Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji za 2017 rok uhonorowany został Kazimierz Pazgan – twórcza Grupy Konspol, któremu Kapituła postanowiła podziękować m.in. za niezłomną postawę i najwyższe standardy etyczne, nieoceniony wkład w rozwój przedsiębiorczości i samorządu gospodarczego oraz hojność w stosunku do potrzebujących.

Galę uświetniły występy artystyczne. Dla laureatów oraz gości gali wystąpił Zespoł Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” w towarzystwie M&T Band oraz wybitnych wokalistów młodego pokolenia – Sabiny Meck i Wojciecha Myrczka.