Zbliża się czas składania deklaracji podatkowych PIT. To okazja, by wesprzeć dowolną organizację pożytku publicznego, nie poświęcając ani złotówki więcej z własnego portfela. Wystarczy przekazać procent podatku stowarzyszeniu, czy fundacji noszącej status OPP, której cel jest najbliższy naszemu sercu. Warto pamiętać o tym, że wiele takich organizacji działa na terenie naszego miasta.

Na Twój procent czeka ponad 20 organizacji z Mysłowic. Jedne pomagają chorym, inne dzieciom czy rodzinom wielodzietnym, kolejne zaś powzięły za cel dobro seniorów albo niepełnosprawnych. Wszystkie mają wspólny mianownik – działają w Mysłowicach i dla mysłowiczan.

– Po raz kolejny mamy szansę przekazać swój 1% podatku na rzecz mysłowickich organizacji pozarządowych. Na nasze wsparcie czekają 23 lokalne stowarzyszenia i fundacje, które pomagają osobom nieuleczalnie chorym, skrzywdzonym, wspierają seniorów, dzieci i młodzież, rodziny wielodzietne, czy też działają na rzecz rozwoju lokalnej kultury i sportu –mówi Edward Lasok, Prezydent Mysłowic.

1% podatku dochodowego mogą przekazać organizacjom podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych; podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku. Mogą to zrobić również emeryci, pod warunkiem , że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

– Decyzja o przekazaniu 1% podatku dochodowego mysłowickim organizacjom to przejaw lokalnego patriotyzmy. Pokażmy nasze zaangażowanie, pokażmy, że los mysłowickich fundacji i stowarzyszeń nie jest nam obojętny. Zostawmy swoje pieniądze w Mysłowicach. Tutaj natrafimy na wspaniałych ludzi pomagającym innym. Postawmy na mysłowiczan. Znają nie tylko potrzeby naszego miasta, ale działają dla nas, sąsiadów, czy bliski – dodaje prezydent.