Od 1 marca tego roku za wodę i ścieki zapłacimy więcej o 44 grosze. Zaproponowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz przyjęta przez radę podwyżka zakłada także dopłatę z budżetu miasta.
Do tej pory obowiązywały nas stawki 6,64 zł brutto za wodę i 8,25 zł za ścieki. Od marca tego roku mieszkańcy zapłacą 6,84 zł brutto za metr sześcienny wody i 8,49 zł za metr sześcienny ścieków. Tym samym za wodę zapłacimy więcej o 20 groszy, a za ścieki zapłacimy więcej o 24 grosze.
Rada uchwaliła także dopłaty do stawek, które zostaną pokryte z miejskiego budżetu. Dopłata dla wszystkich odbiorców usług zbiorowego odprowadzania ścieków do metra sześciennego doprowadzonych ścieków wyniesie 2,33 zł brutto. Natomiast dopłata z budżetu miasta za metr sześcienny wody wyniesie 2 grosze.
MPWiK wystąpił do rady o wzrost cen ze względu na ponoszone przez spółkę wysokie koszty remontów sieci wodociągowo- kanalizacyjnej.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



