Od pierwszego lutego, w Szpitalu nr 2 lutego obowiązują zaostrzone procedury dla odwiedzających. W związku z niepokojącymi statystykami policji, związanymi ze stale rosnącą liczbą kradzieży na szpitalnych oddziałach, wejście na teren placówki będzie możliwe tylko po wylegitymowaniu się.

Decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa pacjentów, pracowników szpitala oraz odwiedzających, a także zabezpieczeniem mienia lecznicy.

– Faktycznie, na terenie Szpitala nr 2 w Mysłowicach dochodziło do kradzieży, w związku z czym zasugerowaliśmy dyrekcji aby podjęła kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa, zabezpieczenia mienia pacjentów i pracowników – wyjaśnia asp. Paweł Szyja, rzecznik prasowy mysłowickiej policji.

Wejście bez okazania traktowane będzie jako wtargnięcie o czym bezzwłocznie powiadomiona zostanie Policja.

Nowe zasady będą funkcjonować od 1 lutego br.:

· Odwiedziny pacjentów odbywają się w godz. 11:00 – 19:00.

· W godzinach 7.00 – 20.00 ( w okresie wiosenno-letnim do 22:00) wejście i wyjście do szpitala możliwe będzie wyłącznie przez budynek “A”

· Po godzinie 20.00 wejście do budynku szpitala wyłącznie przez izbę przyjęć tylko w określonych przypadkach.

· W budynku “A” utworzone będzie stanowisko recepcji, celem weryfikacji wejść i wyjść oraz udzielania wszelkich koniecznych informacji osobom wchodzącym.

· Osoby wchodzące do szpitala zobowiązane są do okazania bez wezwania dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz podania celu wejścia do szpitala (odwiedzający, pacjent poradni, kooperant). Fakt taki będzie każdorazowo odnotowywany.