Ferie zimowe, które potrwają w tym roku od 11 do 24 lutego, upłyną tradycyjnie pod znakiem licznych imprez sportowych. Miłośników nart ucieszą z pewnością wyjazdy w góry, amatorów pływania pobyty w aquaparkach. 2-tygodniowy kalendarz ferii wypełnią także turnieje, zajęcia taneczne i sportowe. Jedno jest pewne – decydując się na ferie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji czeka nas mnóstwo atrakcji.

Myślę że przygotowaliśmy bardzo bogaty program dla dzieci z Mysłowic. Tak pokrótce; zaczynamy od spotkania z legendą polskiego hokeja na lodzie, od sportów zimowych. Pan Mariusz Czerkawski będzie uczestniczył w treningu z dziećmi z Mysłowic. Myślę, że jest to dobry start. – mówi Karol Pawlik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

Zimową zabawę z MOSiR-em mysłowiczanie rozpoczną od energetycznego maratonu tanecznego, który już w najbliższą sobotę odbędzie się na hali MOSiR przy ul. Bończyka. Tradycyjnie, MOSiR planuje wyjazdy na narty. Poszusować na stoku będzie można w Szczyrku oraz Wiśle.

Wyjazdy na narty z naszymi instruktorami to już cykliczne wyjazdy. Fachowość naszych instruktorów, którzy prowadzą te zajęcia nie podlega żadnej dyskusji, z takich wyjazdów można wiele wynieść. Osoby, które słabo sobie radzą na stoku, myślę że po takich wyjazdach naprawdę poprawią swoje umiejętności. – mówi Karol Pawlik.

Tak jak w poprzednich latach, w tym roku zainteresowanie pływaniem jest równie duże, dlatego w harmonogramie nie mogło zabraknąć wyjazdów do aquaparków. Pełną rozpiskę zajęć, cennik i informację o zapisach można znaleźć na stronie internetowej MOSiR.