Od 1 – go lutego mysłowicka komenda policji ma nowego oficera prasowego. Został nim st. sierż Dawid Szlachetka, który zastąpił na tym stanowisku asp. Pawła Szyję.
Nowy rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach pracę zawodową w policji rozpoczął 6 lat temu. Przez trzy lata pełnił służbę w plutonie patrolowo-interwencyjnym, a kolejne trzy w Wydziale Ruchu Drogowego. W turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2013″ został drugim najlepszym policjantem drogówki w województwie śląskim.
Oprócz funkcji oficera prasowego Dawid Szlachetka będzie zajmował się również profilaktyką prewencyjną i kryminalną.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


