fot. KMP M-ce

W Domu Dziennego Pobytu “Złota Jesień” w Mysłowicach mundurowi przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Seniorzy dowiedzieli się, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz osobie poszkodowanej podczas udzielania pomocy. Specjalną atrakcją był Hellboy, 4-letni pies poszukiwawczy służący w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Dąbrówka Mała.


Policjanci mysłowickiej komendy asp. szt. Jolanta Łuczak i asp. Robert Rekucki oraz Jarogniew Krupiński z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Dąbrówka Mała przeprowadzili wczoraj warsztaty w Domu Dziennego Pobyt “Złota Jesień” z udzielania pierwszej pomocy.

Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób udzielić jej pierwszej pomocy. Osoby chętne mogły spróbować przeprowadzić resuscytację na specjalnie przygotowanym fantomie. Mundurowi odpowiadali też na wszystkie pytania nurtujące seniorów. – informuje sierż. Damian Sokołowski z mysłowickiej policji.

Największą atrakcją spotkania był Hellboy, 4-letni pies poszukiwawczy o specjalności terenowej i gruzowej klasy “0”. Hellboy ze swoim przewodnikiem Jarogniewem Krupińskim służy w Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Dąbrówka Mała. Strażak opowiedział seniorom jak wygląda proces szkolenia psów, zaprezentował stosowane wyposażenie i opowiedział o akcjach poszukiwawczych. Na koniec zaprezentował pokaz wyszkolenia Hellboya, którym oczarował seniorów.