fot.arch.itvm.pl

Festiwal, który cały czas przypomina, że Mysłowice to miasto „dobrze brzmiące”, zostaje w mieście. Już wkrótce poznamy szczegóły dotyczące 8. edycji.

AlterFest wymyślił i od początku tworzył Łukasz Prajer, najpierw jako osoba prywatna, później w ramach stowarzyszenia, ostatnio jako pracownik Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Od początku był on realizowany we współpracy z MOK-iem. Mysłowicki magistrat potwierdził, że Alterfest zostanie w mieście. Tegoroczna edycja odbędzie się w lipcu w kościele Ewangelicko – Augsburskim.

– Po zawirowaniach związanych z moją sytuacją zawodową przyszłość AlterFestu była niepewna. Na szczęście sytuacja się ustabilizowała, czego efektem jest pozostanie imprezy w Mysłowicach. Oczywiście bardzo mnie to cieszy, ponieważ od początku istnienia festiwalu promocja naszego miasta i zrobienie czegoś pozytywnego właśnie dla Mysłowic były tak samo ważne, jak muzyczna strona festiwalu – mówi Łukasz Prajer.

Miejskie dofinansowanie dla AlterFestu jest nieco większe niż w zeszłym roku, co jak zapewnia Prajer pozwoli, co najmniej, na zachowanie zeszłorocznego poziomu imprezy. Od miesiąca trwają prace nad kolejną edycją. Już wkrótce poznamy pierwsze szczegóły.

 

tekst: Bogumił Stoksik