„Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” to tytuł przedstawienia teatralnego, jakie obejrzeli osadzeni w mysłowickim areszcie śledczym. Zaprezentowała je więźniom grupa młodych aktorów działająca w MDK Katowice-Koszutka.
Spektakl Laboratorium Praktyk Teatralnych CREATORIUM spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród osadzonych. Świadczyła o tym kilkudziesięcioosobowa widownia i burza oklasków na koniec. Później osadzeni spotkali się z aktorami. Spektakl odbył się dzięki współpracy z Dyrektor Miejskiego Domu Kultury “ Koszutka” Lidią Gałęziowską i osobistemu zaangażowaniu w projekt wicedyrektora Mysłowickiego Ośrodka Kultury, Michała Skiby.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












