Miód lipowy z Mysłowic zdobył srebrny medal podczas międzynarodowego konkursu Mead Madness Cup, który odbył się w czwartek i piątek, 19 i 20 lutego, w Krakowie.
– Przywieźliśmy medale i pokazaliśmy, że Śląsk potrafi smakować wyjątkowo! – mówi Krzysztof Poppe ze „Śląskie Miody – Pasieki Miejskie”.
Wydarzenie w Krakowie to jeden z największych konkursów miodów pitnych w Europie. Mead Madness Cup organizowany jest nieprzerwanie od 2018 roku i przyciąga zarówno miodosytników domowych, jak i komercyjnych producentów. Równolegle odbywał się konkurs miodów pszczelich Honey Madness Cup.
Krzysztof Poppe, właściciel miejskich pasiek działających na terenie Mysłowic, zdobył łącznie cztery medale. Brązowe medale otrzymały: Miód Silesianus wielokwiatowy oraz Miód akacjowy z Dąbrowy Górniczej. Srebrne medale przyznano: Miodowi lipowemu z Mysłowic oraz miodowi pitnemu „Bina na rauszu”.
– To wszystko powstało w naszych pasiekach, lokalnie, naturalnie, z pasją i ogromnym sercem do pszczół – podkreśla Poppe.
Producent od lat prowadzi pasieki w Mysłowicach, wytwarza produkty miodowe i prowadzi działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, dotyczące roli pszczół w ekosystemie. Konkursowe wyróżnienia potwierdzają jakość produktów powstających w miejskich pasiekach.





















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













