Miód lipowy z Mysłowic zdobył srebrny medal podczas międzynarodowego konkursu Mead Madness Cup, który odbył się w czwartek i piątek, 19 i 20 lutego, w Krakowie.

– Przywieźliśmy medale i pokazaliśmy, że Śląsk potrafi smakować wyjątkowo! – mówi Krzysztof Poppe ze „Śląskie Miody – Pasieki Miejskie”.

Wydarzenie w Krakowie to jeden z największych konkursów miodów pitnych w Europie. Mead Madness Cup organizowany jest nieprzerwanie od 2018 roku i przyciąga zarówno miodosytników domowych, jak i komercyjnych producentów. Równolegle odbywał się konkurs miodów pszczelich Honey Madness Cup.

Krzysztof Poppe, właściciel miejskich pasiek działających na terenie Mysłowic, zdobył łącznie cztery medale. Brązowe medale otrzymały: Miód Silesianus wielokwiatowy oraz Miód akacjowy z Dąbrowy Górniczej. Srebrne medale przyznano: Miodowi lipowemu z Mysłowic oraz miodowi pitnemu „Bina na rauszu”.

– To wszystko powstało w naszych pasiekach, lokalnie, naturalnie, z pasją i ogromnym sercem do pszczół – podkreśla Poppe.

Producent od lat prowadzi pasieki w Mysłowicach, wytwarza produkty miodowe i prowadzi działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, dotyczące roli pszczół w ekosystemie. Konkursowe wyróżnienia potwierdzają jakość produktów powstających w miejskich pasiekach.