fot.minecraftforum.net

Przerażone zwierzęta pod kołami rozpędzonych samochodów nie mają żadnych szans na przeżycie – doskonale wiedzą o tym w spółce Stalexport Autostrada Małopolska S.A., która rozpoczęła kampanię edukacyjną, poruszającą  problem porzucania psów przy drogach. Walka o życie zwierzaków toczy się nietypowo, bo w uniwersum gry Minecraft. Gracze mogą wziąć udział w konkursie, wygrać ciekawe nagrody a zarazem pomóc w promowaniu odpowiedzialnej postawy wobec zwierzaków.

Akcja „Gra o psie życie” ma pomóc kreować odpowiedzialną i humanitarną postawę wobec zwierząt. Organizatorzy chcą w tym celu posłużyć się popularną grą Minecraft, a ambasadorami kampanii zostali popularni youtuberzy: MagdalenaMariaMonika, RoxMb oraz Vertez. Dlaczego wybór padł właśnie na Minecrafta?

– Bo w życiu jest trochę jak w Minecrafcie. A dzięki grze możesz pokazać innym, jak być dobrym dla zwierząt. Skoro w Minecrafcie jesteś w mocy, by ocalić niejedno psie życie, może – dzięki Tobie – uda się ocalić choć jedno w realu? Może Twoja wirtualna opowieść pomoże uczynić lepszym świat żywych ludzi i żywych zwierząt? – pytają na stronie internetowej akcji organizatorzy.

Trzonem akcji jest kierowany do graczy konkurs. By wziąć w nim udział, należy stworzyć wirtualną historię w świecie Minecrafta, w której poruszony zostanie problem porzucania psów na drodze. Swój film należy zamieścić w serwisie Youtube w trybie niepublicznym, a link przesłać organizatorom korzystając z formularza TUTAJ. Warto pamiętać o tym, że praca konkursowa nie powinna trwać dłużej niż 3 minuty.

O co zagracie?

Najlepsze filmy będą sowicie nagrodzone – zdobyć można na przykład odjazdowy fotel gamingowy oraz gadżety z podpisami gwiazd Minecrafta, ale przede wszystkim – spotkać w realu MagdalenęMarięMonikę, RoxMb i Verteza, którzy wręczą nagrody laureatom konkursu!

Śpieszcie się, gracze! Prace można nadsyłać jeszcze tylko do 25 lutego, a wyników należy się spodziewać 4 marca.