Miasto Mysłowice po raz kolejny dołącza do ogólnopolskiej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zmagania poprzedzi oficjalny trening, który potrwa od 21 marca do 21 maja 2026 roku. Główna rywalizacja rozpocznie się w czerwcu i będzie trwała przez cały miesiąc.
Akcja ma na celu promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz ekologicznych form transportu. Uczestnicy, korzystając z dedykowanej aplikacji, rejestrują kilometry przejechane na rowerze, wspierając tym samym swoje miasto w ogólnopolskim rankingu.
To doskonała okazja, by zadbać o kondycję, spędzić czas na świeżym powietrzu i wspólnie zawalczyć o prestiżowy tytuł. Każdy kilometr ma znaczenie.
Więcej informacji: https://aktywne.miasta.pl/















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













