W powojennej Polsce działały w Mysłowicach prawdopodobnie trzy zakłady fotograficzne. Jednym z nich był zakład Edwarda i Heleny Wierzbińskich, mieszczący się przy ul. Gwarków, w miejscu w którym dziś znajduje się popularna piekarnia U Alexa. Edward Wierzbiński na swoich fotografiach uwieczniał Mysłowice i Śląsk, których już nie ma. Opowiada o nich Bartosz Kondziołka, wnuk fotografa.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


