fot.zdjęcie archiwalne itvm

IX Kongres Związku Górnośląskiego, najstarszej i największej organizacji regionalnej działającej na Śląsku, odbędzie się w Mysłowicach. W sobotę 3 marca delegaci spotkają się w siedzibie Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

Kongres jest najwyższą władzą Związku Górnośląskiego – najstarszej i największej organizacji regionalnej działającej na Śląsku i zbiera się co cztery lata, aby wybrać prezesa oraz członków Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Sądu Związku. W obradach uczestniczyć będzie 187 delegatów reprezentujących 41 Kół i Bractw.

Do chwili obecnej chęć kandydowania na prezesa zadeklarował tylko dotychczasowy szef ZG Grzegorz Franki, który funkcję tę sprawuje od 2015 roku, ale kandydaci mogą być zgłaszani aż do chwili wyborów.

Związek Górnośląski prężnie działa także w Mysłowicach. Koło Brzezinka, którym kieruje radna Teresa Bialucha, znane jest z podejmowania licznych działań społecznych i charytatywnych.

Zebranie członków Związku Górnośląskiego rozpocznie się od mszy świętej w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach- Brzęczkowicach. Posiedzenie delegatów w CMP rozpocznie się o godz. 10:30.