W piątek 23 lutego uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Korfantego w Mysłowicach wzięły udział w piątej edycji Pszczyńskiego Festiwalu Współczesnej Piosenki Frankofońskiej.
Aleksandra Gryglewska z kl. 2c zaśpiewała piosenkę pt. „Elle habite ici”, Paulina Mucha z kl. 3c piosenkę „On était beau” natomiast Karolina Gabryś piosenkę pt. „Je veux”. Dziewczyny godnie reprezentowały swoją szkołę wśród uczniów z powiatu pszczyńskiego, Cieszyna, Wodzisławia Śląskiego oraz Tychów.
Występujący oceniani byli przez jury w składzie: Maartje van Griensven (Nauczycielka języka francuskiego w Liceum Jacob-Roelands w Holandii), Katarzyna Machnik (Dyrygent chóru „Con fuoco”), Ewa Figas (Wykładowca w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej), Renata Klimek-Kowalska (Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur). Ostatecznie jury przyznało dwa pierwsze miejsca, w tym jedno dla uczennicy z Mysłowic, Karoliny Gabryś.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)
















